WhatsApp İle Para Transferi

Yazar: | Nisan 5, 2017

Whatsapp bildiğimiz gibi 19 milyar Dolara Facebook Sosyal Medya Grubuna satılmıştı. Bu günden itibaren Whatsapp da büyük güncellemeler oldu ve her geçen gün kendini geliştirmeyi başardı. Ülkemizde aktif olmayan ancak deneme sürümünde olan Facebook Messenger üzerinden para gönderimi yapılabiliyor. Messenger üzerinden para ikonuna tıklanıp daha sonra banka bilgilerinizi girip istediğiniz kişiye basit bir şekilde aktarım yapabiliyorsunuz.

Facebook şimdi ise bunu whatsaap entegre etmek için düğmeye bastı. İlk olarak Hindistan’da yapılacak olan denemeler  Whatsaap üzerinden istediğiniz kişiye banka kartınız veya kredi kartınızı girerek para gönderebileceksiniz. Bu denemenin ilk olarak Hindistan’da yapılmasının sebebi ise daha önce bu ülkede böyle girişimlerin yapılmış olması ve bankaların bu gibi sistemlere kolaylık sağlamasıdır.

Bir çok kişinin merak ettiği konu ise acaba ülkemizde böyle bir sistem gelir mi ? Tabi ki şu an için bu konuda net bir şey söylememiz mümkün değil. Paypal’ın bile ülkemizde operasyonlarını durdurmuşken Whatsaap veya Facebook ülkemiz yasaları ile bunu telefonlarımıza bağdaşması şu an için belki de çok zor olabilir. Ancak deneme süreci bittikten sonra Whatsaap bu gibi konuları da üstesinden gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir