Türkiye’nin İlk Yapay Zeka Uygulaması Pazara Sunuldu

Yazar: | Nisan 6, 2017

Türk Yazılım Şirketi Etiya Bilgi Teknolojileri, bir yıllık Ar-Ge çalışmasının sonucunda Türkiye’nin ilk yapay zeka uygulaması olan Serdoo’yu pazara sundu. Etiya bu uygulamayı Arap Ülkeleri ve Amerika pazarlarına da sunmaya hazırlanıyor.
Etiya’nın Silikon Vadisi’nde bir yıllık çalışmasının sonucunda geliştirdiği yerli yapay zekayı pazara sundu. Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan yaptığı açıklamada “Türkiye’nin kurumsal uygulama anlamında ilk yapay zekası Serdoo’yu geçtiğimiz hafta pazara sunduk. Yüzde 100 yerli ürünümüz Serdoo Türkiye’nin önemli iki şirketinde pilot çalışmalarına başladı.

Serdoo şirketlerin rutin olarak yapılan, kontrol edilen, takip edilen işlerini yapmak üzere üretildi. Teknolojideki değişimler, pazar ihtiyaçları ve değişen müşteri profili sürekli daha iyisini aramak, bir başka deyişle sürekli inovasyon felsefesini zorunlu kılıyor. Bizce önümüzdeki yıllarda en büyük fırsat bütün sektörler için oyunu değiştirecek olan ‘yapay zekâ’. Bu doğrultuda hedefimiz bütün uygulamalarımızı yapay zekâ ile güçlendirmek ve yeni yapay zekâ ürünleri ile müşterilerimizi bu teknoloji ile rekabet ortamında bir adım öne çıkarmak.” ifadelerini verdi.

Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezlerine yönelik olarak geliştirildiği belirtilen Serdoo, müşterilerden dijital kanallar üzerinden gelen yazılı mesaj, e-posta veya sosyal medya içeriklerini kontrol ederek müşteriye anında cevap verebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir