Tekrar Tekrar Okumak İsteyeceğiniz Kitaplar

Yazar: | Nisan 13, 2017

Bazı kitaplar vardır ve bu kitabı bir kez okuduktan sonra yeterli gelmez. Kitap her bittiğinde başa dönüp sürekli bu kitabı okumak istersiniz. İşte bir kez okusanız da tadını damağınızda bırakıp tekrar okutturacak kitaplar!

 

1-)Dune- Frank Herbert
Bilim-kurgu dalında toplamda 6 kitaptan oluşan bu roman serisi, Frank Herbert’e Hugo ve Nebula ödüllerini kazandırmıştır. 6 kitap olmasına rağmen başına oturduğunuzda uzun süreler okumayı bırakmak istemeyeceğiniz için oldukça kısa sürede seriyi bitirip,tekrar okumak isteyeceksiniz.

2-)Kurtlarla Koşan Kadınlar
Kitap yüzyıllar boyunca baskılanan kadınların toplum içerisindeki durumlarını farklı betimlemeler ile açıklıyor. Ayrıca bu durum için kadınlara gerçekçi ve uygulanabilir önerilerde de bulunuluyor.

 

3-) Seçilmiş Kişi
İnsanoğluna doğru gelen değerlerin, derinlemesine incelenmesini konu alıyor Seçilmiş Kişi. Belki de doğdumuzdan beri doğal olarak karşıladığımız durumları bu kitabı okuduktan sonra derinlemesine inceleme imkanı sunuyor.

 

4-)Mahşer
Bir takım biyolojik deneylerin yapıldığı bir mekandan kaşan bir kişinin, yanlışlık insanlığın %99’una etki edecek öldürücü bir grip virüsünü yayması ile başlıyor. Durum böyle olunca insanlar kendilerini bu durumdan kurtaracak bir lider arıyor. Kitabı okudukça aslında bu senaryonun ilerleyen zaman dilimlerinde yaşanma ihtimalini göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir