Tarihe Adını Yazdırmış İsimler

Yazar: | Nisan 7, 2017

Tarih boyunca birçok insan yaşayıp ölmüştür. Kimileri bu dünyaya adını kazıyacak bir şey yapamazken, kimileri dünya çapında işleri ile unutulmaz olmuşlardır. İşte o isimlerden bazıları!

 

1-)William Shakespare
Avrupalı yazar,şairlerin neredeyse tamamamının etkilendiği bir isim varsa, şüphesiz o da Shakespare’dir. Aklınıza gelebilecek her türlü branştaki insanlar onun eserleri ile yoğrulmuş, hatta siyasetçiler bile!

 

2-) Mozart
Mozart denildiğinde tam olarak bilinmese de herkesin aklından bir şeyler şekillenir. Müziğin dahi çocuğu olarak adlandırılan Mozart’ın eserleri, hala en iyiler arasında yerini almaktadır. Ayrıca adına birçok yazı yazılan, filmler çekilen ve tiyatrolar oynanan Mozart,tarihin en iyi bestecisidir.

 

3-)Nichola Tesla
Şu an elimizden altında bulunan telefonların bile fikir babası olduğu söylenen Tesla, tarihteki en zeki kişilikler arasında yer almaktadır. Yaptıkları ve yapamadıkları konuşulduğunda, ne kadar büyük bir bilim adamı olduğu ortaya çıkan Tesla; bıraktığı bu kadar esere rağmen hala pek de tanınan kişilikler arasında yer almaz. Ancak tarihte başkalarının yaptığını sandığımız birçok buluşun altında Tesla’nın imzası vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir