Stephen Hawking Uzağa Gideceğini Açıkladı

Yazar: | Mayıs 10, 2017

Ünlü fizik profesörü, teorisyen, yazar ve İngiliz evrenbilimci Stephen Hawking, Richard Branson’ın “Virgin Galactic” isimli uzay aracıyla uzaya gitmeyi planladığını açıkladı.
75 yaşında ALS hastası olan bilim insanı Stephen Hawking, İngiltere’nin Good Morning Britain televizyonuna konuk olmuştu. Katıldığı programda Virgin Şirketinin CEO’su olan Richard Branson’un kendisine “Virgin Galactic” uzay aracında bir yer teklif ettiğini söyledi. Hawking bu teklife hiç düşünmeden bu teklife “evet” yanıtı verdiğini ifade etti.

 
Programda Stephen Hawking’e mutluluğunun kaynağının nereden geldiği soruldu. Hawking, sahip olduğu üç çocuğunun hayatına getirdiği mutluluğu anlattı. Daha sonra “Kimse beni uzaya götürmeyecek diye düşünmeye başlamıştım. Ama Richard Branson sonunda teklif etti uzaya gitmeyi. Beni mutlu eden bir diğer şey de uzaya gitmek olacak.” ifadelerine yer verdi. Hawking, 2007 yılında yerçekimsiz ortamda bulunmuştu ve bundan çok keyif aldığını dile getirmişti. Stephen Hawking, uzaya giden ilk ALS hastası olacak.

One thought on “Stephen Hawking Uzağa Gideceğini Açıkladı

  1. Burak ALTUNOK

    Valla bu adam şu haliyle uzaya giderse ki bu adam kafaya koyduysa genel de yapıyor. Aklımız var vücudumuz kolumuz bacagımız kafamız yerinde diye övünmeyelim. Herşey Allah’tan görüldüğü üzere. Kendisi ile çok barışık bir bilim adamı!

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir