Mühendislerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Yazar: | Nisan 9, 2017

Piyasada birçok kitap bulunuyor ve hepsinin az da olsa faydaları bulunuyor. Ancak mühendis adayı yada mühendis iseniz, okumanız gereken kitapların da bulunduğunuz sektör ile ilgili olması beklenir. İşte mühendis adayları ve mühendisler için okunacak nadide kitaplar!

 

1-)Kitab-ül Hiyel
İhsan Oktay Anar tarafından yazılan bu kitapta, hayal gücünün zirve yaptığı teknik çizimler bizi karşılıyor. Zaten kitabın ismi anlamı da “Mekanik Kitabı”’dır. Eğer hayal gücünün ve mizahın üst seviyede olduğu, teknik bilgi de veren bir kitap istiyorsanız kesinlikle çok faydalı bir kitap niteliğindedir.

 

2-)Olasılıksız
Adam Fawyer imzalı bu kitap, içerisinde mühendislik alanında bir şeyler barındırmasa da; konu bakımından mühendislerin ilgisi çekebilecek bir yapıt.Matematik ve istatistiğin cirit attığı bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarını da araştırmaya başlıyorsunuz.

 

3-)Zamanın Ötesindeki Deha Tesla
Tesla’yı bilmeyenimiz yoktur. Zamanının çok çok ilerisinde olan Tesla, şuan yaşadığımız zamana birçok katkıda bulunmuştur. Hatta şuan kullanmakta olduğumuz bilgisayarlar ve füze sistemlerinin fikir babası Tesla’dır. Bu kitapta da Tesla’nın hayatı anlatılıyor ve mühendisleri için önemli bir kitap niteliği taşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir