Minecraft Nasıl Oynanır?

Yazar: | Nisan 5, 2017

Küçük, büyük her yaştaki oyuncuya hitap eden Microsoft tarafından geliştirilen bir oyundur. Minecraft ile madencilik yaparak elde ettiğiniz malzemeler ile inşaatlar yapabilir ve kendinize ait bir dünya oluşturur ve hayatta kalma mücadelesi verirsiniz.

Minecraft oyunu çok basit olmakta olup mouse ile yönetebilir space tuşu ile zıplayabilir yön tuşları ile ilerleyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı küçük yaştaki çocuklar genellikle bu oyunu oynamayı tercih etmekte olup kendi veya hayal ettikleri dünyayı oluşturabilmektedir.

Oyuna başlamadan önce karşımıza çok oyunculu mu oynamak istediğimiz yoksa tek oyuncu mu olduğuna karar verdikten sonra oyuna giriş yapabiliriz. İsterseniz dil menüsünden Türkçe dilini seçebilirsiniz.

Oyuna girdikten sonra hayatta kalabilmek için bir şeyler inşa etmemiz gerekmekte olup bunun için öncelikli olarak madencilik yada ağaç bulmamız gerekiyor. Kazandığımız malzemeleri “E” tuşuna basarak görebilir ve bunları kullanabilirsiniz. “E” tuşuna bastıktan sonra üretime gönderip bunları fırın, ev ve silah yapımı gibi öncelikle hangisine ihtiyacınız var ise kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin nasıl bir dünya oluşturmak istediğinize bağlıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir