Loft Stili Dekorasyon Nedir

Yazar: | Nisan 13, 2017

Loft Stili Dekorasyon Nedir

Loft stili öncelerde garajların yaşanılacak yerlere dönüştürülmesinden sonra ortaya çıkmıştır. Bu dekorasyon tarzında konfor çok önemli bir yer kaplamaktadır. Günümüzde oldukça popüler halde gelmiştir.

 

 

Loft Stili Dekorasyon Nasıl Yapılır?
Loft tarzı dekorasyonlarda minimalizm, sadelik ve doğallık çok ön plana çıkmaktadır. Genellikle evlerde boya kullanılmaz doğal haliyle bırakılır veya çok sade ve göze çarpmayan bir şekildedir. Buna rağmen loft stili lüks ve göze çarpan şekillerde de kullanılmaktadır. Genelikle özel tasarım yapılmaktadır şık ve doğaldır. Dekorasyon malzemeleri genellikte taş, tahta, mermer bazen de metalden oluşmaktadır.

 

 

Loft Stili Dekorasyon Çeşitleri
Günümüzde çatı katlarına loft dekorasyon yapmak oldukça yaygındır fakat çoğu evlerde çatı katları oldukça küçük olduğundan dekoru zor olmaktadır. Çünkü çoğu loft stili büyük pencereli odalar ile oluşmaktadır, ışıklandırma da daha farklı ve doğaldır.
Loft mutfaklarda genellikle taş ağırlıklı dekorasyonlar kullanılmakta ve doğal renkler göze çarpmaktadır. Yatak odaları ise genellikle çatı katında olmakta ve sadelik şıklık ve konfor bir arada göze çarpmaktadır. Yapılar genellikle fazlasıyla minimalisttir. Yeni akımlarda zaten eski ışıltılı lüks görünümlerin yerini minimalist dekorasyonlar almıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir