LinkedIn 500 Milyon Kullanıcı Barajını Aştı

Yazar: | Nisan 28, 2017

Dünyanın en popüler profesyonel iş ağı olan LinkedIn gitgide büyümeye devam ediyor. LinkedIn 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

 
LinkedIn, Microsoft tarafından 26.2 milyar dolar karşılığında satın alındıktan sonra büyümesine büyük bir hızla devam etti. Geçtiğimiz Ekim ayında 467 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. LinkedIn son açıklamasına 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Yaklaşık 6 ay içerisinde 33 milyon kullanıcı kazanarak büyük bir başarıya imza attı. LinkedIn’in 2016 yılındaki kullanıcı tabanını yüzde 15’lik artışla en az 67 milyon arttığı gözüküyor. Topluluğun 10 milyondan fazla iş imkanı, 9 milyondan fazla şirkete erişim ve her hafta gönderilen 100 binden fazla makaleyi LinkedIn kullanıcıları tarafından yazılarak yayımlıyor. LinkedIn, paylaştığı yazılı açıklamada, profesyonel ağ üzerinde en çok bağlantıya sahip, ülke, şehir ve endüstrileri de açıkladı. Buna açıklamaya göre, LinkedIn’de en fazla bağlantıya sahip ülkeler arasında ilk üç olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, ve Singapur geliyor. LinkedIn ağında en bağlantılı şehirler arasında ise ilk üç olarak Londra, Amsterdam, ve San Francisco geliyor.

One thought on “LinkedIn 500 Milyon Kullanıcı Barajını Aştı

  1. Ulaş İbrahim

    Güzel bir fikirle kurulmasına rağmen çoğu insan gerçek amacı dışında kullanıyor. Esas amacı sayesinde iyi bir network ağı kurdum…

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir