Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Yolları

Yazar: | Nisan 25, 2017

Karıncalar ne kadar zararsız hayvanlar olsalar da, bir anda üremiş bir karınca topluluğu ile karşılaşmak istemeyiz. Çoğu kişinin aklına evi ilaçlatmak gelse de, bu oldukça zararlı bir durumdur ve doğanın dengesinin bir zinciri olan karıncıların ölümü ile sonuçlanır. Evinizi ilaçlamadan da karıncalardan kurtulabilirsiniz.

 

Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz?

 

Karıncalar bir eve dadandı ise, onları bu eve dadanmış olma sebepleri vardır. Onlar kovmak yerine bu nedeni bulup çözebilirseniz, karıncalar zaten evinizden gideceklerdir. Özelikle şekerli yiyecekleri dışarıda bırakırsanız, eve birçok karınca dadanır ve bu ortamı temizlemeden de gitmezler. Evde biriken çöpler de karıncaları cezbeden bir diğer nedendir. Eğer çok sık çöp oluyorsa bu çöpleri doldukça dışarı çıkarmanız karıncalara karşı önlem niteliğindedir.

 

Karıncaları cezbeden bir diğer neden ise yemek yediğinizde kırıntıların yere düşmesidir. Bunun önüne geçebilmek için ev içini sürekli temiz tutmalı, kırıntı kalabilecek köşeler de dahil tertemiz edilmelidir. Bunların hiçbiri çözüm etmiyorsa sirke, boraks, karanfil,tuz biber gibi maddeleri karıncaların yuvalandığı yerlerde kullanırsanız; karıncalar hem zarar görmez hem de evinizden uzaklaşmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir