Grantie Mountain: Yaşanmış Trajik Bir Olay Perdede

Yazar: | Nisan 21, 2017

Grantie Mountain: Yaşanmış Trajik Bir Olay Perdede

Ormanda çıkan büyük bir yangını söndürmeye çalışmaları sonucu 19 itfaiyecinin yaşamlarını yitirdikleri üzücü olay film oldu. Oyuncu kadrosu ise Jennifer Connelly, Miles Teller, James Badge Dale, Josh Brolin, Taylor Kitsch, Jeff Bridge, Andie MacDowell, Geoff Stults ve Ben Hardy’den oluşan kalabalık bir grup.

 

 

Trajik Olay Beyazperdeye Yansıyor

2013 yılında Amerika’nın Arizona eyaletindeki Prescott bölgesinde bulunan Granite Mountain Hotshots’ta çalışmakta olan itfaiyeciler, çıkan büyük, yıkıcı ve korkunç orman yangınını söndürmeye çalıştılar. Ne yazık ki başarılı olamayan 19 itfaiyeci bu büyük yangın sonucu üzücü bir şekilde yaşamlarını yitirdiler. Bu trajik olay beyazperdeye yansıyor. Film dram türünde yer alıyor olmasına rağmen aksiyon sahneleri de içermekte.

 

 

Vizyon Tarihi

Senaryosunu bu yaşanmış trajik olaydan esinlenerek Eric Singer ile Ken Nolan’ın yazdığı Grantie Mountain filminin vizyon tarihi 22 Eylül 2017 olarak belirtildi. Yönetmenliğini Joseph Kosinski’nin yaptığı dramatik filmin bütçesi de oldukça yüksek. Fragmanı daha bizlerle paylaşılmadı fakat yakın zamanda yayınlanması düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir