Göz çevresi bakımı nasıl yapılır

Yazar: | Nisan 20, 2017

Göz çevresi bakımı özellikle kadınlar için dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Göz çevresinin bakımlı gözükmesi için yeterli derecede uyku, düzenli temizlik ve bakım gerekmektedir. Peki göz çevresi bakımı nasıl olmalıdır?

 
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

 
Yüzümüzde bulunan deri normal deri yapısına göre 7 kat daha incedir. Bu durum kırışıklıkların daha fazla belli olmasına neden olmaktadır. Bu kırışıklıklara bakım uygulamadan önce bilmelisiniz ki; dinlenme ve beslenme biçiminiz de bu olayda oldukça etkilidir.
Bu şartlar dışında göz çevrenizin bakımını yapmak kırışıklıklara karşı oldukça önem taşır. Özellikle kadınlar makyaj yaptıkları gün akşam yatmadan önce göz çevrelerini temizlemelidirler. Çünkü makyaj malzemeleri kimyasal olduklarından göz çevrenize zarar verebilirler. Şunu da belirtelim ki; oluşan kırışıklıkları tamamen götüremeyebilirsiniz. Ancak kullanacağınız bitkisel ürünler ile bu sorunu en aza indirebilirsiniz. Göz çevrenizin bakımı için ceviz yağı ve yaş maya maskesini kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce uzman bir doktordan konu hakkında yardım almanız yararınıza olacaktır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir