Doğru ve Etkili Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yazar: | Nisan 26, 2017

İnsanlar vücutlarındaki birçok sorundan şikayetçi olabiliyor. Selülitler, sivilceler,siyah noktalar… Ancak bunların hepsine bir çözüm mevcut. İşte tepeden tırnağa cilt sorunları ve çözümleri!

 
1-)Selülitler

 
Kadınların şüphesiz en çok yakındığı sorunlardan biridir selülitler. Ancak aynı oranlarda öğütülmüş kahve ve tuzu doğal zeytinyağı ile karıştırıp, banyo sonrası cildinize uygularsanız selülitlerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

 
2-)Saç Dökülmesi

 
Kadınlarda daha çok etkili olsa da erkeklerin de şikayet ettiği bir diğer cilt problemi ise saç dökülmesidir. Bir miktar öğütülmüş kahve ile 2 kaşık ılık zeytinyağını karıştırıp saçınıza sürün. Folyo ile saçınızı iyice kapatın ve 10-15 dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada 1-2 kere yaparak saç dökülmesinde gözle görülür bir azalma göreceksiniz.

 
3-)Kuru Dudaklar

 
Bir miktar kahve ile bir miktar balı iyice karıştırın ve bu karışımı 30 saniye boyunca dudaklarınıza iyice yedirin. Bir süre bekledikten sonra ıslak pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

 
4-)Siyah Noktalar

 
Kuru kahve ve lor ile siyah noktaları temizlemek mümkün. Kahve ve loru karıştırın ve 2 dakika boyunca siyah noktalı bölgeye masaj yapın. 10 dakikalık bir bekleme süreci sonrasında temizleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir