Apple Yapay Ter Üretiyor

Yazar: | Mayıs 20, 2017

Teknolojide büyük bir marka olan Apple, sadece teknolojik cihazlar üretmiyor. Apple her gün litrelerce yapay ter üretiyor.

 
Uzun yıllardır teknolojide büyük bir marka olan Apple gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Özellikle mobil cihazlarıyla gündemde olan, dayanıklılığı ve sağlamlığıyla tercih edilen Apple, Vice News Tonight’a yaptığı açıklamada bir ayrıntı dikkat çekti. Apple, her gün litrelerce ter ürettiğini açıkladı. Bünyesinde ter üretmek için bir eleman çalıştıran Apple, bu kişinin Apple ürünlerini ter ile test etmesini sağlıyor. Apple Watch, AirPods gibi özellikle fitness aktivitelerinde kullanılan bu ürünler tere maruz kalıyor. Apple bu ürünleri tere maruz kaldığında nasıl tepki verdiğini test ediyor. Her gün 2 litre ter üreten Apple, AirPods ve Apple Watch ürünleri minik ter dolu bir kaplara koyularak test ediliyor. Bu testler sonucunda cihazın tere karşı dayanıklılığı ortaya çıkıyor. Ürünlerin tere maruz kaldıklarında alerji, deri tahrişi gibi zarar verip vermeyecekleri de kontrol ediliyor.

One thought on “Apple Yapay Ter Üretiyor

  1. Gökhan Duman

    Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

    İyi günler.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir